Ośrodek Sportu i Rekreacji 
 w Wolinie

Szukaj w serwisie

W niedzielę 30 września 2018 r. w Wolinie odbyła się świetna impreza sportowa, w której udział wzięło  204 biegaczy.

Emocje po biegu nie stygną, rozmawiamy, oglądamy zdjęcia i wspominamy. Cieszą nas wszystkie miłe, budujące komentarze oraz cenne uwagi, które na pewno uwzględnimy przy okazji organizacji następnych zawodów.

  Wzorowa organizacja, świetna, choć trudna trasa, wspaniała atmosfera wielkiego, sportowego święta to przede wszystkim zasługa Prezesa UKS „Kormoran” pani Renaty Łuczak – Arys i Dyrektora OSiR-u pana Edwarda Arysa. To ich sportowy duch i ogromna pracowitość sprawiły, że Bieg im. Henryka Tomczaka zasłużył na wysokie wyrazy uznania i sprawił ogromną radość zawodnikom i kibicom.

 Komitet Organizacyjny w składzie: Joanna Ciemna, Krzysztof Konieczny, Damian Kubisiak, Kornelia Brzezicka, Daniel Pałosz i Jakub Kwieciński pozyskał sponsorów , którzy ufundowali nagrody dla zawodników. Medale i statuetki ufundował OSiR, Gmina Wolin i UKS „Kormoran”.  Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej udostępniła salę gimnastyczną  na biuro zawodów i zapewniła niezbędny sprzęt. Rodzice przygotowali domowe, smakowite ciasta,   a   pani wicedyrektor Joanna Kleszcz, Nauczyciele i Pracownicy wspierali organizatorów biegu. Gmina dostarczyła  stoliki i ławki, na  których można było spocząć i się posilić. OSiR pyszną grochówkę, kawę i herbatę. Uwiecznieniem biegu na zdjęciach zajmował się pan Jarosław Dulny.  Atrakcją imprezy była wizyta Słowian i Wikingów, którzy w tym czasie przebywali z wizytą w Dziwnowie i skorzystali z okazji, aby odwiedzić Wolin i wesprzeć uczestników biegu, a dla dzieci atrakcją były zabawy sportowo-rekreacyjne na Orliku prowadzone przez panią Joannę Ciemną i panią Marlenę Szternal. Pomiar elektroniczny czasu wykonała Firma Sport-Team z Gryfic- serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi i Janowi Przybyszom.

  Podziękowania składamy na ręce Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej pod kierownictwem pana Szymona Waligóry, którzy obstawili trasę i razem z pielęgniarką panią Małgorzatą Zabrocką dbali o bezpieczeństwo i zdrowie biegaczy.  

  Wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem i oddaniem zorganizowali niedzielny bieg pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, pracownikom Szkoły, Radzie Rodziców, Stowarzyszonym Wolontariuszom, harcerzom oraz  SPONSOROM – serdecznie  dziękujemy.  Szczególne podziękowania składamy ZAWODNIKOM, bo przecież bez Was ten bieg nie miałby sensu.

  Jesteśmy też wdzięczni KIBICOM, którzy dopingowali i wspierali swoich zawodników.  

  Do zobaczenia za rok!

Wyniki biegu Open mężczyzn:

1.Bartosz Rycak – Police – 35,14 min

2.Łukasz Wyrozębski – Po9lice – 35,56 min

3.Dawid Nowaczyk – Goleniów – 36,49 min

Najlepszy z Gminy Wolin – Grzegorz Łuczko – 39,28 min

Open kobiet:

1.Karolina Borowska – Pucice – 44,09

2.Emilia Wolińska – Wolin – 44,32 min

3.Agnieszka Załoga-Sikorska – Świnoujście 45,30 min

Najmłodszą uczestniczką biegu była Karina Skrzyńska – Wolin – 59,16 min

Najstarszym uczestnikiem -Henryk Maciejewski – Marianowo -1.48 godz.

Z Gminy Wolin startowało 27 biegaczy.

Pozostałe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych na stronie Sport-Time.

                        Organizatorzy VII Wolińskiego Biegu „Wikinga” im. Henryka Tomczaka.